Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vodňany-Vimperk (4:2) /2:1/

branky : 41. a 60. Moravec, 43. Jan Jakš, 76. Hojdekr - 13. a 49. Frk

Sestava FK Vodňany : Tesař - Vokatý, Varyš,J. Ciml, Hojdekr - Celý, M. Ciml, J, Jakš, Gažák - Našinec, Moravec  ( Staněk, Brůžek, Šuba )

trenér : Libor Žák

chyběli : Hrdlička, Hodánek, Novák

Sestava Šumavan Vimperk : Vitáček - Sýs, P. Prochaska st., Pechlát, Havlan - Janda, Frk, Novotný, Mikeš - Hrubý, P. Prochaska ml. ( Málek, Pospíchal )

chyběli : Formánek, Pešl, Drabeš, Uhříček, Důra, Kukačka   hrající trenér : Petr Prochaska

Utkání bylo sehráno za deštivého počasí na trávníku v Bavorově. Domácí měli od začátku více ze hry. První branku střelili hosté ve 13. min., když zaváhání obrany využil Frk a přehodil gólmana Tesaře. Ve 30. min. připravil šanci Našincovi Celý, ovšem jeho střela skončila těsně vedle. Vodňanští vyrovnali ve 41. min., kdy unikl Gažák po levém křídle nahrál Moravcovi, který šel sám na branku a vyrovnal na 1 : 1. O dvě minuty později po akci Celého, zvýšil Jakš střelou k tyči na 2 : 1.

Ve druhém poločase fauloval ve 49. min. Brůžek hostujícího Novotného, rozhodčí nařídil pokutový kop, který Frk proměnil a vyrovnal na 2 : 2. V 60. min. se opět radovali domácí, kdy Našinec připravil ideální přihrávku na Moravce a ten skóroval do prázdné branky 3 : 2. V 76. min. aktivní Našinec přihrál Hojdekrovi a jeho střela skončila u tyče a domáci se radovali po čtvrté. V 78. min. unikl Hrubý tvrdě vystřelil a gólman Tesař vyrazil na roh. Hosté mohli v 78. min snížit, když brankář Tesař fauloval Hrubého. Míč na penaltu si postavil Mikeš, ale vodňanský gólman jeho střelu vyrazil nohou na roh. Bylo to zasloužené vítězství domácích, hosty od větší porážky zachránil brankář Vitáček.

Trenér hostí Petr Prochaska : První poločas docela v pohybu, máme tu nějaký nový hráče, které jsme zapojili do toho a sice jsme vedli šťastým gólem na 1 : 0, ale domácí Vodňany ukázali, že jsou na tom fyzicky lépe, že hrají krajský přebor o dvě soutěže výš, ale myslím si, že kluci nechali na hřišti dost sil po včerejším tréninku, když jsme začali přípravu na novou sezónu. Já si myslím, že to odmakali dobře.

Trenér Vodňan Libor Žák : V poli to asi z naší strany bylo vcelku dobré, ale bohužel jenom po vápno, protože tam jsme začli hrát staticky. Po 80. minut jsme měli výraznou převahu, ale bohužel jsme dali jenom čtyři góly, chybělo nám zakončení a potom z brejků jsme v obraně dělali hloupé chyby a opět jsme se toho nevyvarovali dostali jsme branku. Jak jste byl spokojen s posilami ? Moravce známe, opět potvrdil kvalitní výkon a střelil dvě branky, Petr Celý ten se jeví velice dobře. Gažák tam měl dobrý momenty, ale musí se sehrát s mužstvem a mohl by být pro nás cenný hráč.