Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vimperský Šumavan ve druhém kole I.B třídy nestačil v derby na Sokol Stachy
Vimperský Šumavan ve druhém kole I.B třídy nestačil v derby na Sokol Stachy Tisk
Tuesday, 31 August 2010

V sobotu 28. srpna  od 17:00 hodin se na fotbalovém stadionu ve Vimperku odehrálo derby mezi domácím Šumavanem Vimperk a Sokolem Stachy ve 2 kole I.B třídy, skupiny „B".

Domácí Šumavan chtěl pokračovat v dobrém výkonu, který předvedl před týdnem proti Tatranu Volary a také chtěl protrhnout smolnou sérii proti Sokolu Stachy, který již dva roky neporazil.

Počáteční oťukávání skončilo rychle a již v 6. minutě vystřelil nebezpečně stachovský Šíp, ale těsně minul vimperskou svatyni. V 11. Minutě musel být pro zranění střídán domácí Havlan, kterého nahradil Kubovec. Pak přišli na řadu pěkné akce vimperského rychlíka Ondry Málka. Nejprve v 17. Minutě utekl po levé straně stoperovi Stach Milanu Sedláčkovi a krásně nacentroval míč před soupeřovi branku, ale nikdo ze spoluhráčů nabídky nevyužil. O minutu později opět Málek utekl po své levé straně a nádherně nacentroval míč na vápno, kde zakončoval Martin Janda, avšak ke smůle domácích přestřelil  soupeřovu bránu.  A jak se říká nedáš, dostaneš. Ve 23. Minutě vykopával soupeřovo gólman Šebánek od své branky, na polovině hřiště si míč zpracoval hostující kapitán Heidenreich, přihrál velmi agilnímu Pavlu Záleskému, který míč středem potáhl a opět přihrál do leva svému kapitánu, který z levé strany prostřelil domácího  gólmana Sýse. 0:1.

Domácí se po obdrženém gólu snažili vyrovnat, měli častěji míč na svých kopačkách, ale připravit si nebezpečnou situaci však nedokázali. Až v 36. Minutě po ose Janda Málek, druhý jmenovaný utekl po pravé straně a ocitl se sám před brankařem Šebánkem, avšak svojí tvrdou střelou minul soupeřovi branku. Vzápětí na druhé straně vystrašil z levé strany domácího gólmana Pavel Záleský. Ve 40. minutě vimperští zahrávali rohový kop, když se míč odrazil k vimperskému Pechlátovi, který z 25 m přestřelil. Od 43. Minuty hráli vimperští přesilovku, když Vladimír Šíp uviděl od sudího Turka druhou žlutou kartu a následně červenou..

Druhý poločas měli domácí fotbalisté  opět častěji míč na svých kopačkách, snažili se kombinovat, ale soupeř čekal v ulitě před svým vápnem a čekal jenom na chybu domácích a vyrážel potom do brejků. Největší šanci domácích měl ve druhém poločase Václav Zimmermann, když nejprve krásně vystřelil z 20 metrů Ondra Málek, gólmanovi Šebánkovi střela vypadla z náruče a Václav Zimmermann dorážel hlavou, avšak naneštěstí trefil Šebánkovo rameno, kterým míč vyrazil z prázdné branky. Zbytek utkání se vedl v nervózním duchu, kterému nepřispěl ani nepřesně pískající sudí Václav Turek, který za celý zápas rozdal 7 žlutých karet a tři červené, přitom ta poslední domácímu Pechlátovi byla úplně nesmyslná.

K dalšímu utkání vyjíždí Šumavan Vimperk do Hradiště.

Branky:  0:1 (23.  Heidenreich)

Šumavan Vimperk: Sýs T., Havlan (11. Kubovec/72. Ollé), Pechlát, Zimmermann, Janda, Hrubý, Málek, Pešl, Novotný, Sýs P. (56. Uhříček), Mikeš. Trenéři: Jiří Formánek ml, Jiří Košnař

Sokol Stachy: Šebánek, Česánek, Sedláček M., Sedláček P., Heidenreich (53. Hovorka), Vozobule, Šíp, Kraml (49. Voldřich), Záleský P.(81. Vačkář), Vrhel, Dvořák. Trenér Josef Záleský

Rozhodčí: Turek Václav - Mráz Marek, Turek Michal -  delegát Eibl Vladimír

Žluté karty: Novotný, Mikeš, Janda - Šíp, Sedláček

Červené karty: Mikeš, Pechlát - Šíp