Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vimperští fotbalisté nedokázali porazit tým z Vitějovic
Vimperští fotbalisté nedokázali porazit tým z Vitějovic Tisk
Friday, 15 October 2010

V sobotu 09.10.2010 přivítali v 8. kole I.B třídy skupiny B fotbalisté Šumavanu Vimperk na svém hřišti tým z Vitějovic. Jednalo se o souboj týmu ze středu tabulky (Šumavan Vimperk - 8.místo) a týmu, který před osmým kolem okupoval spodní příčky tabulky (Vitějovice - 12. místo).

Proto domácí fanoušek očekával od tohoto zápasu, že domácí fotbalisté na svého soupeře vlétnou a  v zápase to budou oni, kteří budou určovat tempo hry. Opak však byl pravdou. Vimperští fotbalisté směrem dopředu nevymysleli žádnou kloudnou akci, míč jim odskakoval od nohou, nedokázali si přihrát a obranu soupeře přečíslit rychlou akcí a soupeřova gólmana ohrozili v zápase jenom sporadicky. Byli to nakonec fotbalisté Vitějovic, kteří si mohli z Vimperka odvést tři body, kdy domácího gólmana Jiřího Formánka ml. zachránilo břevno od obdržení branky. Nakonec zápas skončil bezbrankovou remizou, kterou hostující tým určitě bral všemi deseti, za to pro domácí to byl šok , a pro fanoušky obrovské zklamání a to ani ne tak výsledkem jako předvedenou hrou domácích fotbalistů.

Hodnocení trenéra Jiřího Formánka ml.: "Sobotní utkání bych nejraději vymazal , ale bohužel to nejde. Hráli jsme zatím proti nejslabšímu soupeři, který si ale v klidu odvezl bod za remízu 0-0. Ukázalo se , že bez bojovnosti, nasazení a herní kázně se prostě fotbal hrát nedá. Chybělo nám pomalu úplně všechno a katastrofální výkon jsme podtrhli chováním hráčů jak při utkání tak po jeho skončení. Takto se vimperský fotbal reprezentovat nemůže.

Náš přístup k utkání je neomluvitelný a budeme si to muset s hráči vyříkat. Je to smutné, ale ti kteří se nebudou chtít podřídit musí vimperskou kabinu opustit. Doufám, že to byla dostatečná facka , mužstvo se probudí a už v dalším těžkém utkání v Bělčicích uspějeme. Byla by to alespoň částečná omluvenka divákům za to, co si museli v sobotu vytrpět."

Základní sestava Šumavan Vimperk:

Formánek ml. - Havlan, Pechlát, Prochaska, Sýs L., Zimmermann, Uhříček, Hrubý, Ollé, Novotný, Sýs P.  Náhradníci: Sýs T., Málek, Pankratz, Sonák, Mikeš

Rozhodčí: Šnajder - Šíma, Kapuscinský.

 
 
reklama IT Profi s.r.o.