Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vimperské „malé kopačky“ slaví úspěch
Vimperské „malé kopačky“ slaví úspěch Tisk
Tuesday, 15 March 2011

V neděli 13. března 2011 se zúčastnili úplně nejmenší fotbalisté Šumavanu Vimperk halového turnaje ve sportovní hale v Dobřichovicích, kdy tento turnaj pořádal oddíl kopané ABC Bráník a byl určen pro hráče ročníku 2005 a mladší. Tento turnaj byl velmi kvalitně obsazen, když kromě vimperského týmu se zúčastnila mužstva věhlasných názvů jako Slavia Praha, Bohemians Praha  1905, dále Admira Praha, Sokol Libiš, a tým ze Slaného.

Vimperské benjamínky hned na úvod turnaje čekal tým Slavie Praha. Podle tohoto zápasu se dalo předvídat, jak by mohli vimperští na turnaji obstát. A jejich výkon předčil veškerá očekávání. Vimperští na svého soupeře od počátku utkání hned vlétli jako orkán „Kyril" do šumavských lesů a než se stačili slávisté rozkoukat, tak Vimperk vedl po střele Šimona Kecskese 1:0.  A ve svém tlaku vimperští pokračovali. Útok za útokem se valil na branku Slavie a po jedné z nahrávek skóroval Petr Benda a navýšil náskok na 2:0 pro Vimperk. Ještě jednou v zápase úřadoval Petr Benda, když upravil dvě minuty před koncem zápasu konečný účet na 3:0 pro Vimperk.

Druhým soupeřem vimperských byl ambiciózní a silný soupeř z Admiry Praha. Ale rozjetý stroj vimperských se přesto pražanům nepodařilo zastavit. U jejich branky opět „řádil" Petr Benda, který ve čtvrté minutě vstřelil svoji třetí branku na turnaji a vzápětí vstřelil i pátou branku přímo z rohu a vimperskou obranu a rozehrávku dirigoval Martin Willmann.  Soupeř byl ze hry vimperských tak nešťastný, že do hry nakonec zapojil i svého gólmana, který se tak vrhl do útočení, že úplně zapomněl na svoji svatyni, čehož nakonec využil Martin Willmann, který na své polovině hřiště obral soupeře o míč a krásnou střelou z poloviny hřiště uzavřel skóre na 3:0 pro Vimperk a potvrdil tak druhé vítězství na turnaji. Nutno podotknout, že všichni hráči Vimperka hráli hlavně zodpovědně v obraně a tak velmi v obou utkáních pomohli svému brankaři Jardovi Uhlíkovi, na kterého během prvních dvou zápasů šlo maximálně pět střel.

Třetím soupeřem byl další soupeř známého jména a to Bohemians Praha 1905. A vimperské nadšení a představení pokračovalo dále. Rozjeté Vimperáky prostě nikdo nemohl zastavit a v tomto zápase to odnesl soupeř slavnějšího jména. A opět řádila dvojice Benda - Willmann, kteří byli před začátkem turnaje pasováni na tahouny celého týmu, vzhledem k jejich zápasovým zkušenostem, které získaly za dobu svého působení u týmu FC Lvíčata Vimperk. A své role v týmu zvládali opravdu zkušeně. Nejprve si hráče „Bohemky" vimperští tak trochu oťukali a potom udeřili při nařízeném přímém kopu. K tomu se postavil Martin Willmann a krásnou umístěnou střelou k levé tyči otevřel brankové skóre. Ještě jednou se tento hráč prosadil, když z vlastní poloviny utekl po levé straně všem soupeřům a střelou k pravé tyči nedal brankaři „Bohemky" šanci. 2:0 pro Vimperk. Ani v tomto zápase nevyšel naprázdno vimperský „snajpr" Petr Benda, který ke konci utkání zpracoval aut hozený svým spoluhráčem a nekompromisně zakončil. V tomto zápase Šumavan vyhrál opět 3:0 a zatím procházel turnajem bez „ztráty květinky".

Čtvrtým soupeřem byl tým ze společné šatny a to tým Sokolu Libiš. Z tohoto zápasu měli trenéři Šumavanu Jaroslav Uhlík a Milan Sedláček menší obavy, neboť jejich hráči měli před tímto utkáním delší pauzu, když čtyři utkání nehráli, a byla obava, aby se vimperský stroj nezadrhl. Zpočátku na hráčích bylo vidět, že se nemohou rozehrát, ale pomalu a jistě se dostávali do svého zaběhnutého tempa a opět úřadoval „kdo jiný" než Petr Benda, který si v tomto zápase vystřílel čistý hattrick. Ale soupeř se nedal tak lacino a kousal. Nejprve při malém nedorozuměním mezi vimperským gólmanem Jardou Uhlíkem a jeho obranou vstřelil soupeř Vimperku první branku na turnaji a potom rozhodčí nařídil pro větší počet vimperských hráčů na palubovce přímý kop, který hráči z Libiše proměnili a snížili náskok vimperských na rozdíl jedné branky. Vimperští však nepřipustili žádné drama a své vítězství si již zkušeně pohlídali a zvítězili 3:2 a dále turnajem pokračovali bez ztráty bodu.

Posledním soupeřem turnaje byl tým ze Slaného. Tento zápas již nemohl změnit nic na tom, že si tým Šumavanu Vimperk odveze z tohoto kvalitního halového turnaje zlaté medaile za první místo, avšak realizační tým Vimperka nic hráčům neřekl a chtěli zakončit cestu turnajem jak jinak než vítězstvím. A to se nakonec podařilo. Nejdříve skóre otevřel Martin Willmann pěknou střelou z dávky, kdy brankaři nedal šanci a pak opět „úřadoval" ostrostřelec Petr Benda, který opět vsítil hattrick a přispěl tak k vítězství 4:0 pro Vimperk.

Vimperští tedy získali na tomto velmi hezkém a perfektně organizovaném a připraveném turnaji vynikající první místo, když na druhém místě skončil tým Admiry Praha a na třetím místě skončil tým Slavie Praha. Na čtvrtém místě skončil tým Bohemians Praha 1905, pátý skončil tým Sokola LIbiš a na šestém místě se umístil tým ze Slaného.

Jako bonbónek bylo vyhlášení nejlepšího střelce turnaje, kterým se stal s 11 brankami vimperský Petr Benda. Nejlepším hráčem týmu Šumavan Vimperk byl vyhlášen Martin Willmann. A do třetice, jako nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen benjamínek vimperských Adam Sedláček, který odehrál svůj první turnaj v „pouhých" 4 letech.

Teď vimperské nejmenší fotbalisty čeká jejich domácí turnaj, který se uskuteční dne 02.dubna 2011 v tělocvičně ZŠ Smetanova ve Vimperku, kdy budou hrát „O jarní pohár" s týmy FC Písek a SK Dynamo České Budějovice ve dvou kolech.

Sestava Vimperka: Jaroslav Uhlík, Šimon Kurz, Šimon Kecskés, Jan Kopolovič, Dominik Pergler, Adam Kliment, Petr Benda, Vítězslav Dvořák, David Chalupný, Matyáš Hanko, Adam Sedláček, Martin Willmann, Marek Sova, trenéři: Jaroslav Uhlík, Milan Sedláček                

HODNOCENÍ TRENÉRŮ:

Představenív Dobřichovicích byl náš první a velký turnaj. Před ním jsme od začátku roku odehráli čtyři přípravná utkání s našimi staršími spoluhráči  z FC Lvíčata Vimperk (ročníky 2004), kdy jsme měli bilanci 2-1-1. Tyto výsledky a předvedená hra proti o něco starším klukům nám myslím předpovídali, že bychom mohli s tímto naším týmem mít úspěch na dalších turnajích a zápasech proti stejně starým soupeřům. Naše předpoklady se také potvrdily, když jsme kromě Slavie  Praha a Bohemians 1905 porazili i údajně nejsilnější pražský tým v této věkové kategorii Admiru Praha. Chtěli bychom všem klukům poděkovat za bojovný a zodpovědný výkon,  zejména pak za reprezentaci Vimperka. Dále samozřejmě rodičům a fanouškům v jedné osobě. Vytvořili nám v Dobřichovicích skoro domácí prostředí a my jsme  jim to náležitě vrátili v podobě prvního místa."

                                                            Martin Willmann, Jaroslav Uhlík, Milan Sedláček

Foto: Martin Willmann  

                                            trenéři Šumavan Vimperk (ročníky 2005-2006)

dsc06125.jpg dsc06113.jpg dsc06139.jpg dsc06203.jpg dsc06206.jpg dsc06225.jpg dsc06246.jpg dsc06253.jpg dsc06266.jpg dsc06288.jpg dsc06326.jpg

 

 

 

 

Vítězný tým Vimperka

tv.jpg

 

 

 

 

Zleva nahoře: Milan Sedláček (trenér), Jan Kopolovič, Marek Sova, Dominik Pergler, Vítězslav Dvořák, Petr Benda, Martin Willmann, Jaroslav Uhlík (trenér)
Zleva dole: Matyáš Hanko, Šimon Kurz, Adam Sedláček, Adam Kliment, Šimon Kecskés, David Chalupný, leží golman Jaroslav Uhlík ml.
 

 
 
reklama IT Profi s.r.o.