Úvod
Nejmenší fotbalisté Šumavanu Vimperk slaví další úspěch Tisk
Pondělí, 04 duben 2011

První dubnovou sobotu uspořádal fotbalový oddíl TJ Šumavan Vimperk turnaj v sálové kopané „O Jarní pohár", který byl určen pro úplně nejmenší fotbalisty a to ročníku 2005 a mladší. Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Smetanova a pozvání přijaly týmy FC Písek a SK Dynamo České Budějovice. Tento turnaj měl dvě kola, kdy se v každém kole utkal každý s každým a hrálo se 2x15 minut. Vítěze turnaje potom určil celkový počet bodů z obou kol, který každý tým získal.

Vimperští benjamínci, po senzačním úspěchu ve sportovní hale v Dobřichovicích, kde skončili na prvním místě, a za sebou nechali Pražské týmy Slavie a Boheminas 1905,  se chtěli pokusit o vítězství i na domácím turnaji.

A hned v prvním zápase dokázali, že si skvělou formu z Dobřichovic přivezli zpět do Vimperka, když hned od začátku vlétli na svého prvního soupeře z týmu FC Písek. Od začátku zápasu měli vimperští herní převahu a bylo jen otázkou času, kdy otevřou skóre zápasu. To se povedlo po 2 minutách střelci Petru Bendovi, který jako by se rozhodl pokračovat ve své ostrostřelbě z Dobřichovic a otevřel skóre. Hned vzápětí skóroval podruhé a před koncem poločasu se trefil i Martin Willmann. Ve druhém poločase převaha vimperských pokračovala a potěšením vimperských trenérů byl fakt, že se zápas vydařil i ostatním svěřencům  a ne jenom oporám týmu. Toto potvrdil rychlonožka Šimon Kecskés, který otevřel skóre ve druhém poločase. Pak se ještě trefil opět Benda a Willmann a zápas skončil s výsledkem 6:0 pro Vimperk.

Hned po ukončení prvního zápasu vimperští po 5 minutové pauze nastoupili proti ambicióznímu týmu SK Dynama Č. Budějovice. Tento soupeř měl výškovou převahu oproti vimperským a byl i fotbalovější než první soupeř a když hned ve druhé minutě prostřelili Jardu Uhlíka ve Vimperské brance tak vimperským trenérům zatrnulo a i všem fanouškům. Ale benjamínci se nepoložili. Snažili se hrát svojí hru na kterou jsou zvyklý a výsledkem byly tři rychlé branky o které se postaral Benda a Willmann a rázem byl otočený výsledek. Do konce poločasu se ještě dvakrát trefil Benda a poločas Vimperk vyhrál 5:1. Druhý poločas začal tak, jak skončil první, vimperským tlakem, který opět vyústil ke vstřelení branek. Mezi střelce se zapsal také konečně Dominik Pergler, který do této doby měl střeleckou smůlu a ne a ne se prosadit střelecky. Hráči Dynama se však nechtěli jen tak vzdát  a občas ukázali své drápky a podařilo se jim ve druhém poločase ještě Vimperku vstřelit tři branky. Nakonec zápas skončil 11:4 pro domácí fotbalisty, když Petr Benda nastřílel neskutečných osm branek a pomalu, ale jistě kráčel k ocenění pro nejlepšího střelce turnaje.

První kolo turnaje vimperští s přehledem vyhráli, když souboj mezi Dynamem Č. Budějovice a FC Písek skončil 10:4 pro Dynamo.

Ve druhém kole se Šumavan Vimperk nejprve utkal opět s týmem z Písku, který měl za sebou již první zápas druhého kola s Dynamem, kdy se jejich výkon  rapidně zlepšil, sice s Dynamem prohráli v poměru 0:2, ale již tolik hráčům Dynama nepovolili.

Vimperk ve svém výkonu pokračoval i v druhém kole a po prvém poločase byl stav 2:0, když se za Vimperk trefil Benda a Paletář. Ve druhém poločase nechali Vimperští trenéři odpočívat Bendu a Willmanna, když chtěli vyzkoušet hru i bez těchto hráčů, kteří jsou tahouni týmu  a ostatní hráči je nezklamali a předvedenou hrou své trenéry velmi potěšili, když dokázali vedení zvýšit o další tři branky, když se opět v zápase trefil Jan Paletář,  kterého následoval Dominik Pergler a Marek Sova a tak uzavřeli konečný stav zápasu na 5:0 pro domácí.

V posledním zápase turnaje se Šumavan utkal opět s týmem z Českých Budějovic. Tento zápas byl zápas, ve kterém zazářil brankář Šumavanu Jarda Uhlík, který hráče Dynama přímo vychytal a dovolil jim pouze dva zásahy do černého a svým výkonem donutil i trenéra soupeře k potlesku za jeho předvedený výkon. Ale i ostatní hráči Vimperka se nechali strhnout výkonem svého brankaře a svým výkonem dokazovali, že nastavený tréninkový plán jejich trenérů je nastaven správným směrem. Proti soupeři z Českých Budějovic se za Vimperk trefil opět dvakrát Petr Benda a uzavřel tak počet svých vstřelených branek na turnaji na čísle 14.  Mezi střelce se potom ještě zapsal svým druhým gólem na turnaji Šimon Kecskés, Matyáš Hanko, který svojí střelou z dálky zahrál na „housličky" gólmana soupeře a o poslední branku Šumavanu na turnaji se postaral Vítězslav Dvořák, který střelou k tyči uzavřel skóre zápasu na 5:2 pro Vimperk.

Vimperským se tedy již podruhé podařilo zvítězit na turnaji této věkové kategorie minipřípravek ročníků 2005 a mladší a to aniž by poznali hořkost porážky. Na druhém místě skončil tým SK Dynama České Budějovice a na třetím místě tým FC Písek. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen hráč Dynama České Budějovice Matěj Bělohlav, nejlepším střelcem turnaje vimperský Petr Benda a nejlepším brankařem vimperský Jaroslav Uhlík. Nejlepším hráčem domácího týmu byl vyhlášen Martin Willmann.

Dalším turnajem, kterého se benjamínci Šumavanu Vimperk zúčastní, bude turnaj „O Velikonoční pohár", který pořádá ve své sportovní hale tým FK Vlčata Soběslav dne 23.04.2011 a vimperští se pokusí získat „zlatý hattrick". Tohoto turnaje se z Vimperka zúčastní i jejich starší kamarádi z týmu FC Lvíčata Vimperk, kteří se zde zúčastní stejného turnaje, ale pro ročník 2004.