Úvod
První jarní domácí zápas se Šumavanu nevydařil Tisk
Pondělí, 11 duben 2011

V sobotu 09. dubna se na fotbalovém stadionu ve Vimperku  odehrálo 16. kolo I. B třídy, skupiny B, kdy domácí Šumavan Vimperk přivítal na svém hřišti lídra skupiny tým Hradiště. Soupeř, který v kádru měl několik hráčů třetiligového Písku a novou posilu Marka Šafárika, okupuje první příčku skupiny B, domácí Šumavan je zatím na páté pozici.

Novou akvizicí na fotbalovém stadionu ve Vimperku byla při tomto zápase zbrusu nová časomíra, která byla pořízena díky sponzorským darům, za které i touto cestou fotbalový oddíl Šumavanu Vimperk děkuje všem sponzorům a zejména Jiřímu Formánkovi st., který vše potřebné zařídil.

Do zápasu Šumavan nastoupil i s Janem Dědem, který původně neměl nastoupil kvůli pracovním povinnostem a Vladimírem Pešlem, který první jarní mistrovský zápas neodehrál kvůli zranění.

První šest minut zápasu bylo z obou stran takové oťukávání. Ale v šesté minutě zahrozil domácí Málek, který utekl po pravé straně a označkoval břevno soupeřovo branky,  ale ještě před tím, však nesmyslně lajnový rozhodčí odmával ofsajd, který nebyl. Dále se vimperští fotbalisté snažili tvořit hru, ale k pořádnému zakončení se však nedostali.  Soupeř zahrozil poprvé v 11 minutě a hned gólově, kdy nejdříve kopal roh, který vimperský brankář Formánek zlikvidoval, ale při tomto došlo ke střetu s protihráčem a domácí gólman byl chvíli otřesený. Tohoto využil soupeř a následující akcí otevřel hradišťský Tomáš Žalud skóre. 0:1. Zdálo se však, že tato branka domácími fotbalisty moc neotřásla a dále se snažili hrát svojí hru a v 16 minutě přišla pěkná akce mezi kapitánem vimperským Sýsem a Milanem Hrubým, který nebezpečně prověřil Kašku v brance Hradiště. Ale branky dával jenom soupeř. 29 minutě zahrávali fotbalisté Hradiště přímý kop, který ještě Formánek ve vimperské brance zlikvidoval, ale na dorážku Plice byl již krátký a Hradiště vedlo 0:2. A to nemělo být v první půli všechno. Hned po rozehrání po obdržené brance chyboval Děd, který namazal protihráči, který poslal z první přihrávku Šafárikovi, který obešel dva vimperské hráče a nekompromisně zavěsil a zvýšil náskok Hradiště již na tři branky. 0:3. I při tomto nepříznivém stavu se hráči Šumavanu snažili o kombinaci a tlak na branku, ale ze všeho pouze vytěžili další nastřelené břevno branky Hradiště, které trefil Josef Uhříček.

Druhá půle měla podobný průběh jako první. Vimperk se snažil dobývat branku soupeře, který čekal na chyby domácích, které bohužel přišly i v druhém poločase. Nejprve Formánek zlikvidoval několik těžkých střel fotbalistů Hradiště, zejména střela Michala Čítka byla velmi nebezpečná. Potom začal ve druhém poločase úřadovat opět hráč Hradiště Marek Šafárik. Nejprve v 60 minutě proklouzl vimperskou obranou jako „nůž máslem" a nekompromisní střelou k levé tyči zvýšil náskok na 0:4 a v 81 minutě po narážečce s Tomášem Žaludem uzavřel skóre zápasu na 0:5. Největší šanci Šumavanu pak měl na konci zápasu v 85 minutě Milan Hrubý, když před tím Děd vybojoval míč ve středu hřiště a poslal do úníku Málka, který vystřelil, jehož střelu ještě Kaška v brance Hradiště vyrazil před sebe, kde hlavou dorážel Milan Hrubý, ale Kaška vytáhl perfektní zákrok a zachránil tak tímto zákrokem své čisté konto. Zápas skončil tedy krutou porážkou domácího Šumavanu Vimperk 0:5.

Šumavan Vimperk - Hradiště    0:5  (0:3)

Branky: Šafárik 3x, Žalud T.  Plic

Rozhodčí: Mráz - Bernas,Turek

Sestavy:

Šumavan Vimperk: Formánek, Havlan, Pechlát, Prochaska (17. Uhříček), Sýs L.,Zimmermann (69. Gaier), Hrubý, Málek, Děd, Pešl, Novotný (65. Kubovec),

Hradiště: Kaška, Kalous, Bílý, Plic (65. Rybár), Hronek (68. Žalud P.), Žalud T, Šafárik, Jirsa, Výrostek, Čítek (60. Štědronovský), König