Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vimperk - Stachy (20.8.2011)
Vimperk - Stachy (20.8.2011) Tisk
Monday, 22 August 2011

Úspěšně vstoupili do nového ročníku I. B třídy fotbalisté vimperského Šumavanu. Po pěkném výkonu porazili v sobotu na domácím hřišti Sokol Stachy a připsali si tak tři body do celkového hodnocení.

Šumavan Vimperk – Sokol Stachy 3:0 (1:0)

Branky: Ondřej Málek 2, Tomáš Janda.

Sestava Šumavanu: Formánek J. - Janda M., Sýs L., Sedláček M., Prochaska P. - Císař P., Děd J., Kurz J., Novotný M. - Málek O., Janda T.

Střídali: Čech J., Zimmerman V., Havlan L.

Trenéři: Jiří Formánek ml, Jiří Košnař, vedoucí mužstva Jiří Formánek st.

Sestava Sokolu Stachy:

Šebánek – Miko (58 Druta), Dvořák, Sedláček P., Heidenreich (70 Česánek), Vozobule, Holzknecht (58 Voldřich), Šíp, Kraml, Záleský P., Vrhel, Trenéři Šíp, Záleský J.

Rozhodčí : Ryneš – Babka, Jáchym, delegát  Ing. Benčat

ŽK Janda M. – Dvořák,  Heidenreich, Vrhel

Fotogalerie zde »

Za krásného slunečného odpoledne začal zápas smutnou vzpomínkou a minutou ticha za zemřelého předsedu Šumavanu Vimperk Petra Bendu.

Vimperští fotbalisté vlétli na svého soupeře hned od počátku, jak se patří na tým, který má ambice nejvyšší. Hráli aktivně dopředu a ze zadu vše jistili zkušení hráči. Vycházela jim kombinační hra a od prvních minut se hrálo prakticky na jednu branku.

Vedoucí gól vstřelil Šumavan v 31. minutě, když v levém rohu vybojoval míč Ondra Málek a nádherně našel volného Tomáše Jandu, který rozvlnil sítě poprvé. Ve 35. minutě kryl vimperský gólman Jiří Formánek ojedinělou střelu, kterou na jeho branku vyslal kapitán soupeře Ladislav Heidenreich. Ve 38. minutě mohl zvýšit náskok opět Tomáš Janda, ke kterému se dostal míč po krásné akci Jana Děda a Jana Kurze, ale soupeřovo gólman Radim Šebánek se tentokráte vyznamenal a těžkou střelu vyrazil.

Do druhého poločasu nastoupili domácí fotbalisté s cílem ještě své vedení navýšit. Jejich hra nesla ovoce hned na začátku druhého poločasu, když Jan Děd z pravé strany hřiště centroval balon, který hlavou uklidil za Šebánkova záda Ondra Málek. Soupeř se snažil, aby snížil dvougólový náskok Šumavanu, ale k Jiřímu Formánkovi v brance Vimperka se dostával jenom sporadicky. A když se už dostal, jednalo se o střely z dálky. V 56. minutě u pravé lajny vybojoval míč Petr Císař, pěknou kličkou se uvolnil přes bránícího hráče Sokolu Stachy a mazácky našel nabíhajícího Ondru Málka, který rozvlnil sítě stašské branky potřetí a dal svojí druhou branku v zápase.

A vimperští fotbalisté i v této části zápasu nepolevili a stále předváděli hru, která se divákům líbila. V 68. minutě zahrávali z pravé strany přímý kop, který na zadní tyči soupeřovi branky málem proměnil Michal Novotný. O minutu později se kopal další přímý kop proti Sokolu Stachy za faul na pronikajícího Jana Kurze. A opět se hráči Šumavanu dostali do gólové situace, jmenovitě Lukáš Sýs a potom Petr Císař, kteří však svojí šanci neproměnili. V 86. minutě vychytal Jiří Formánek v bezprostřední blízkosti šanci Miroslava Vozobuleho.

Příští týden jedou fotbalisté Šumavanu Vimperk na hřiště Blaníku Strunkovice nad Blanicí a v sobotu 3. září od 17 hodin přivítají na svém hřišti tým Vlachova Březí.

Martin WILLMANN

A jak viděl utkání hrající trenér Šumavanu Jiří Formánek:
„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě. Po celý zápas jsme byli lepším týmem a vstřelili krásné tři branky. Soupeř hrozil pouze ze standardních situací, které jsme si velmi dobře pohlídali, a neměl takřka žádnou vyloženou šanci. Naopak my jsme ještě další gólové šance neproměnili. Doufám, že jsme odstartovali novou sezónu dobře, a budeme dál pokračovat v dobrých výsledcích. A ještě chci říct: tři bodíky jsou pro tebe Péťo."

Vstup do nové sezóny se Šumavanu vydařil

V sobotu 20. srpna začala na vimperském fotbalovém stadionu nová sezóna 2011/2012 fotbalové I.B třídy skupiny „B“, když od 17:00 hodin přivítal domácí Šumavan Vimperk odvěkého rivala Sokol Stachy.

Před novou sezónou Šumavan Vimperk posílil  své řady, když na hostování přišel Milan Sedláček a Jan Kurz a dále do Šumavanu Vimperk ze Suchdola nad Lužnicí přestoupil Petr Císař. Naopak z domácího týmu odešlo několik hráčů v čele s matadorem vimperského fotbalu Vladimírem Pešlem.

Za krásného slunečného odpoledne začal zápas smutnou vzpomínkou a minutou ticha za zemřelého předsedu Šumavanu Vimperk Petra Bendu, který náhle zemřel ve čtvrtek dne 11.08.2011.

Vimperští fotbalisté, kteří chtějí hrát v soutěži o příčky nejvyšší, vlétli na svého soupeře hned od počátku jak se patří na tým, který má ambice nejvyšší. Od počátku hráli aktivně dopředu a ze zadu vše jistili zkušení hráči. Domácím fotbalistům vycházela kombinační hra a od prvních minut se hrálo „na jednu branku“, ale tíženou vedoucí branku ne a ne vstřelit. To se povedlo až v 31. minutě , když v levém rohu vybojoval míč Ondra Málek a nádherně našel volného Tomáše Jandu, který rozvlnil sítě soupeřovi brány poprvé. 1:0 pro Vimperk. V 35 minutě kryl vimperský gólman Jiří Formánek ojedinělou střelu, kterou na jeho branku vyslal kapitán soupeře Ladislav Heidenreich. V 38. minutě mohl zvýšit náskok opět Tomáš Janda, ke kterému se dostal míč po krásné akci Jana Děda a Jana Kurze, ale soupeřovo gólman  Radim Šebánek se tentokráte vyznamenal a těžkou střelu vyrazil.

Do druhého poločasu nastoupili domácí fotbalisté s cílem ještě své vedení navýšit a pokračovali ve své aktivní hře. A jejich hra nesla ovoce hned na začátku druhého poločasu, když z pravé strany hřiště centroval balon Martin Janda, který hlavou uklidil za Šebánkova záda Ondra Málek. 2:0 pro Vimperk. Soupeř se snažil, aby snížil dvougólový náskok Šumavanu, ale k Jiřímu Formánkovi v brance Vimperka se dostával jenom sporadicky a když se dostal, jednalo se o střely z dálky. V 56 minutě opět zaúřadoval Ondra Málek, když nejprve u pravé lajny vybojoval míč Petr Císař, který se pěknou kličkou uvolnil přes bránícího hráče Sokolu Stachy a mazácky našel nabíhajícího Ondru Málka, který rozvlnil sítě stašské branky potřetí a dal svojí druhou branku v zápase. 3:0 pro Vimperk. A vimperští fotbalisté i v této části zápasu nepolevili a stále předváděli hru, která se divákům líbila. V 68 minutě zahrával Šumavan z pravé strany přímý kop, který na zadní tyči soupeřovi branky málem proměnil Michal Novotný.  O minutu později se kopal další přímý kop proti Sokolu Stachy za faul na pronikajícího Jana Kurze. A opět se hráči Šumavanu dostali do gólové situace, jmenovitě Lukáš Sýs a potom Petr Císař, kteří však svojí šanci neproměnili. A když v 86 minutě vychytal Jiří Formánek v tváří tvář Miroslava Vozobuleho, skončil zápas vítězstvím Šumavanu Vimperk 3:0 a mohl si připsat  první tři body v nové sezóně.

Příští týden vyjíždí fotbalisté Šumavanu Vimperk na hřiště Blaníku Strunkovice nad Blanicí a v sobotu 03.09.  od 17:00 hodin přivítají na svém hřišti tým Vlachova Březí.