Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Vimperk - Vlachovo Březí
Vimperk - Vlachovo Březí Tisk
Středa, 07 září 2011

V sobotu 3.září se na vimperském fotbalovém stadionu představilo domácí mužstvo Šumavanu Vimperk  ve svém druhém domácím zápase I.B třídy skupiny „B", kdy přivítali mužstvo FC Vlachovo Březí.

Domácí tým Šumavanu před tímto zápasem okupoval třetí příčku soutěže a po jedné výhře nad Sokolem Stachy a remizou ve Strunkovicích nad Blanicí pomýšlel na další body, které by upevnily jeho místo na špici tabulky.  Též domácí fanoušci se na zápas velmi těšili neboť v prvním domácím zápase předváděli hráči Šumavanu krásný útočný fotbal.

Sestava domácího týmu oproti minulým dvěma zápasům doznal však několik změn, kdy nemohl ze zdravotních důvodu nastoupit Milan Sedláček a Milan Hrubý a z rodinných důvodů další letní posily Jan Kurz a Petr Císař.

Prvních pět minut zápasu bylo ve stylu oťukávání, ale kdo by čekal, že domácí hráči ihned převezmou taktovku hry, tak by byl překvapení. Domácí sice jako první vystřelili na soupeřovu branku, ale potom začala černá 30-ti minutovka. V páté minutě po chybě domácího obránce na pravé straně hřiště vsítil úvodní branku hostí Hubáček a otevřel skóre na 0:1 pro hosty. O deset minut opět vimperská obrana zaspala, čehož využil hostující Kravchenko a překonal Jiřího Formánka v brance domácích podruhé. A do třetice všeho zlého v 35 minutě v pokutovém území fauloval pronikajícího hostujícího hráče Michal Pechlát a nařízený pokutový kop za hosty proměnil Polanský. V tuto dobu byl vimperský tým hodně „dole" a přál si mít první poločas už za sebou.

Kdo by však čekal ve druhém poločase výrazné zlepšení ve hře domácích fotbalistů, tak by se mýlil. Hra měla stále stejný průběh. Domácí sice měli častěji míč na kopačkách, ale bezprostředně ohrozit soupeřovu branku nedokázali. Velmi nepovedený zápas tedy skončil překvapivou výhrou týmu FC Vlachovo Březí 0:3 a díky této porážce se Šumavan Vimperk propadl na 8 místo v tabulce, kdy na první tým FK Chelčice ztrácí  5 bodů a na druhý tým Mirovic 3 body.

K dalšímu utkání vyjíždí Šumavan Vimperk v sobotu 10.09. na hřiště týmu FK Lažiště „B" a popřejme domácím hráčům, aby se jim podařilo vrátit se do herní pohody, kterou měly v prvních dvou zápasech.

Na domácím fotbalovém stadionu ve Vimperku se  v sobotu 10.09.2011 uskuteční turnaj fotbalových nadějí, ročníku 2005 s názvem „O pohár Krále Šumavy", kdy na vimperské hřiště zavítají týmy AC Sparta Praha, SK Slavia Praha a SK Dynamo České Budějovice. Proto Vás Šumavan Vimperk - oddíl kopané zve na své hřiště a pojďte podpořit svými hlasivkami nejmenší fotbalisty Vimperka.