Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow O pohár Krále Šumavy
O pohár Krále Šumavy Tisk
Tuesday, 13 September 2011

V sobotu 10. září uspořádal, za krásného slunečného dne, na svém fotbalovém hřišti ve Vimperku fotbalový oddíl Šumavan Vimperk ve spolupráci s Okresním fotbalovým svazem Prachatice turnaj v minikopané s názvem „O pohár Krále Šumavy“, který byl určen pro nejmenší  fotbalisty a to ročníku 2005 a mladší. Organizátorům turnaje se podařilo na tento turnaj přivést do Vimperka dva pražské kluby, AC Spartu Praha, která se turnaje zúčastnila s dvěma týmy a SK Slavii Praha. Mezi další týmy, které se zúčastnily turnaje patřily dva týmy SK Dynama České Budějovice a samozřejmě dva týmy domácího Šumavanu Vimperk.

DSC00757.JPG foto foto foto foto foto foto foto

Celkem se tedy zúčastnilo sedm týmů, kteří si to rozdaly na dvou hřištích systémem každý s každým. Délka zápasu se stanovila na  20 minut. O vítězi turnaje rozhodovaly nasbírané body za vítězství či remizu.

Do turnaje jako první z domácích týmů nastoupil tým označen jako Šumavan Vimperk „B“ a to hned proti týmu AC Sparta Praha „A“. Vimperští benjamínci se v zápase velmi snažili, ale i přes svoji snahu nezabránili porážce 0:7. Druhým soupeřem pro tento tým přiřknul los turnaje tým SK Slavia Praha. I zde nelze vimperským vytknout, že by se nesnažili, ale soupeř byl o třídu lepší a zápas vyhráli v poměru 0:13. Ve třetím zápase tým Šumavanu Vimperk „B“ nastoupil proti týmu SK Dynamo České Budějovice „B“, kdy v tomto zápase se konečně domácí tým dočkal vítězství a chlapci si zpravili chuť, když Dynamo rozstříleli 7:1. Pro některé hráče domácího týmu, kteří se trefili do soupeřovi branky šlo o úplně první vstřelené góly v jejich krátké kariéře. O branky se za domácí tým postarali David Chalupný, který si vystřílel první hattrick v kariéře, Šimon Kurz, Marek Sova, Adam Sedláček a Antonín Muchl. Čtvrtým soupeřem se stal tým AC Sparta Praha „B“, kdy se sice domácí tým snažil pokračovat ve své hře, která jim přinesla ovoce proti Dynamu, ale soupeř byl přece jenom o málo lepší a zápas dovedl do vítězného konce 5:2, když za domácí se trefil Šimon Kurz a druhý gól si sparťané vstřelili sami. Předposledním soupeřem v turnaji pro domácí tým „B“ se stal tým Dynama České Budějovice „B“. Na domácích hráčích již byla znát notná únava, především z velkého tepla, a ikdyž na hřišti srdnatě bojovali i za podpory svých fanoušků, nepodařilo se jim soupeři vsítit branku, naopak jich osm obdrželi a proto zápas prohráli v poměru 0:8. Posledním soupeřem jim byli jejich kamarádi a spoluhráči z týmu Šumavanu Vimperk „A“, které notně potrápili a do poloviny zápasu s nimi drželi krok i brankový stav, když v polovině to bylo nerozhodně 2:2. Nakonec rozhodly tři rychlé branky po sobě, které zlomily odpor týmu „B“ a nakonec tento tým prohrál v poměru 2:9.

Pro domácí tým Šumavanu Vimperk „A“ začal turnaj zápasem s týmem AC Sparta Praha „A“. Prvních deset minut předváděl domácí tým svůj obvyklý kombinační fotbal, se kterým již několikrát uspěli na turnajích Bohemians Praha 1905, či jiných, kterých se úspěšně zúčastnili. Když v desáté minutě již vyhrávali 4:0, najednou přestali hrát svůj fotbal a soupeř se dvěma brankami střelecky chytl, pak přidal další branku a rázem bylo drama na světě, neboť soupeř snížil na rozdíl jedné branky. Vimperští však ještě zabojovali a nakonec zápas dovedli do vítězného konce, když vyhráli v poměru 6:3. Za vimperské se 5x trefil Petr Benda a jednou Martin Willmann. Do druhého zápasu domácí tým nastupoval s jednou výhrou a hlavně s přáním lepšího výkonu než v prvním zápase. Jejich soupeřem se stal tým SK Slavie Praha. Začátek utkání však začal pro vimperské jako z černého snu. Hned po rozehrání ztratili na své polovině míč a slávistický Daniel Toula otevřel skóre. A to teprve probíhala první minuta zápasu. Tato branka domácí benjamínky „rozhodila“ natolik, že úplně přestali hrát a jen stěží odolávali slávistickým nájezdům na jejich branku. Tato hra pokračovala po celý další průběh a slavistickým hráčům se ještě podařilo 4x skórovat. Vimperští byli též zaskočeni tvrdou, ale férovou hrou soupeře a jelikož se jim nepodařilo ani jednou překonat soupeřova gólmana, prohráli tento zápas poměrně vysoko 0:5. Byla to vůbec jejich první porážka od doby, co začali objíždět turnaje pro tuto věkovou kategorii. Třetím soupeřem domácího „A“ týmu přiřknul los tým SK Dynama České Budějovice „A“. Vimperští benjamínci měli za sebou sice porážku od Slavie Praha, ale chtěli se porvat o umístění na medailových místech a proto do zápasu vstoupili s odhodláním zápas vyhrát. Sice jejich hra vázla a nešla jim jejich kombinace, ale svojí zarputilostí a bojovností to dokázali a po brankách Jaroslava Uhlíka, Martina Willmanna Dominika Perglera, Jana Paletáře a Petra Bendy nakonec zvítězili vysoko 9:1. Hned po tomto utkání bez odpočinku nastoupili proti týmu AC Sparta Praha „B“. Domácí fotbalisté pokračovali ve svých výkonech a jednoznačně Pražskou Spartu „B“ „převálcovali“ v poměru 10:0, kdy se o branky rozdělili Willmann, Benda, Kecskés, Uhlík, kdy posledně jmenovaný nastřílel dohromady čtyři branky v tomto zápase. Předposledním soupeřem se stal tým SK Dynama České Budějovice „B“. Tento zápas byl zase v režii domácího týmu a ikdyž opravdu nehrál podle představ svého trenéra, tak přeci jenom dokázali opět vyhrát v poměru 5:1 a upevnili si tak druhou pozici v průběžném pořadí turnaje před posledním zápase, který odehráli proti svým spoluhráčům z „B“ týmu. Tento zápas za bouřlivé kulisy domácích fanoušků sice „A“ tým vyhrál v poměru 9:2, ale do poloviny utkání byl stav nerozhodný 2:2 a hráči „B“ týmu zaslouží velké uznání za svůj výkon a to nejenom v tomto zápase, ale i v celém turnaji.

Po odehrání všech zápasů došlo na počítání  dosažených bodů a skóre všech týmů, kdy se zatím o zábavu na fotbalovém hřišti postaraly Vimperské mažoretky pod vedením paní Mgr. Rückerové , za což jim patří velký dík.

Po sečtení všech náležitostí došlo k vyhlášení výsledků za přítomnosti místopředsedy Okresního fotbalového svazu Prachatice pana Jiřího Trněného a samozřejmě také „Krále Šumavy“- Šumanoše, kdy vítězem turnaje se stal tým SK Slavia Praha, na druhém místě se umístil domácí tým Šumavan Vimperk „A“, na třetím místě se umístil tým AC Sparta Praha „A“, na čtvrtém místě skončil tým SK Dynamo Č. Budějovice „B“, na pátém místě se umístil tým AC Sparta Praha „B“, na šestém místě skončil druhý domácí tým Šumavanu Vimperk „B“ a na sedmém místě se umístil tým SK Dynamo České Budějovice „A“.

V individuálních cenách turnaje měl Vimperk též zastoupení, když nejlepšího brankaře turnaje vyhrál domácí Vítězslav Dvořák. Nejlepší střelcem turnaje se stal s počtem 18-ti branek Matyáš Rys z SK Slavia Praha a nejlepším hráčem turnaje se stal hráč týmu SK Slavia Praha Daniel Toula.

Touto cestou by chtěli organizátoři turnaje poděkovat všem sponzorům, kteří se podíleli buď finančně nebo cenami na organizaci tohoto turnaje. Jde především o Okresní fotbalový svaz Prachatice, Město Vimperk, firma Rodentica a dále též poděkování patří studiu Epigon za perfektní ozvučení celého turnaje a dále týmu okolo Ivony Bendové za perfektní a skvěle zvládnuté občerstvení všech účastníků turnaje a jejich  doprovodu.

Dalším turnajem, kterého se nadějný vimperský tým zúčastní je turnaj FV CUP 2011, který pořádá tým SK Slavia Praha v obci Čísovice, okr. Praha –Západ, tuto neděli 18.září,  kam vimperské fotbalisty naoplátku pozvali. Držme tedy vimperským benjamínkům palce a doufejme, že „Slávistům“ jejich porážku vrátí na jejich půdě.

 
 
reklama IT Profi s.r.o.