Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow ŠUMAVAN VIMPERK NA LETNÉ
ŠUMAVAN VIMPERK NA LETNÉ Tisk
Tuesday, 18 October 2011

Sobota 15. října 2011 se stala pro 9 nejmenších hráčů Šumavanu Vimperk, ročníku 2005 svátkem. Realizačnímu týmu, který se pohybuje okolo těchto malých nadějných fotbalistů Vimperka, se podařilo dohodnout se stejně starým týmem AC Sparty Praha přátelské utkání přímo v jejich stánku, v Generali  Aréně na Letné, při ligovém zápase mezi AC Spartou Praha  a  Slovanem Liberec. Součástí tohoto byla ze strany trenérů AC Sparty Praha nabídnuta dvě místa pro dva vimperské hráče při nástupu ligových fotbalistů, kdy vimperští benjamínci přivedou přímo na Letnou kapitány a jejich týmy a to Matějovského (AC Sparta Praha) a Janů (Slovan Liberec) před začátkem zápasu Gambrinus ligy.  Celá věc byla pikantnější v tom, že celý průběh zápasu přenášela Česká televize na kanálu ČT 4.

Vimperští trenéři ještě zkoušeli dohodnout nástup pro všechny své svěřence, ale toto se bohužel nepovedlo s tím, že zavádění se všemi hráči se na Letné provádí pouze při derby  Sparta - Slavia.

Samotného zavádění se tedy ze strany Šumavanu Vimperk zúčastnil Jaroslav Uhlík ml. a Martin Willmann, kteří tak mohli být alespoň na chvilku v blízkosti svých fotbalových vzorů a hvězd Gambrinus ligy.

O poločase ligového utkání potom na trávník Generali Arény na Letné vyběhli všichni vimperští benjamínci na přátelský zápas proti stejně starým klukům ze Sparty Praha. Nutno podotknout, že jejich přátelskému utkání přihlíželo 12305 diváků, tudíž klukům připravili neskutečnou atmosféru, kterou již nemusejí nikdy zažít a hráči Šumavanu Vimperk si této atmosféry také plně užívali. Pěkným momentem bylo i to, že každý hráč Šumavanu Vimperk uslyšel své jméno, neboť hlasatel na Letné jejich jména uvedl i s číslem dresu.  Přátelské utkání trvalo 10 minut a Šumavan Vimperk jej vyhrál 1:0, když jedinou branku vstřelil Martin Willmann. Po dobu celého přátelského utkání vimperskému týmu fandil „kotel" libereckých fanoušků, kteří při každém dotyku s míčem ze strany Vimperka bouřlivě povzbuzovali a tleskali. Po skončení přátelského utkání liberečtí fanoušci začali skandovat „Hoši děkujem" za což jim vimperští benjamínci přímo pod „kotlem" poděkovali, což byla krásná tečka za celým podvečerem na Letné a všichni kluci si odnášeli neskonalý zážitek a též i rodiče byli určitě na své ratolesti náležitě hrdí. Též trenéři mohli být na své svěřenci náležitě hrdí za předvedený výkon, ale i za předvedenou reprezentaci svého klubu, ale i celého města Vimperk.

Fotogalerie zde »

 
 
reklama IT Profi s.r.o.