Úvod arrow O nás arrow Klub dnes arrow Fotbalové jaro 2008 v Šumavanu Vimperk očima místopředsedy klubu Jaroslava Uhlíka
Fotbalové jaro 2008 v Šumavanu Vimperk očima místopředsedy klubu Jaroslava Uhlíka Tisk
Wednesday, 25 June 2008

Po podzimní sezóně 2007 nebyl na tabulky, ve kterých vystupovala jednotlivá družstva Šumavanu, pěkný pohled. Snad akorát minikopaná vedena trenérem Ládem byla první v tabulce a dále B tým našich žáků v okresním přeboru byl také na prvním místě průběžné tabulky. B tým žáků vedl jako trenér Michal Uhlík. Muži po postupu do I.B třídy byli se sedmi body na posledním místě tabulky, dorost v I.A na desátém místě s patnácti body, starší žáci v KP na předposledním místě s pěti body, mladší byli na sedmém místě, což bylo dobré a přípravka vedená dvojicí Vl. Červený a K. Hrůša na sedmém místě. Ovšem u přípravky je třeba podotknout, že za ni hráli ročníky 98 a 99, když nám ročník 1997 chybí. A aby toho ještě nebylo málo, tak ke konci roku skončil jako předseda oddílu Jirka Košnař a správce hřiště Jirka Kříž. Dále u A týmu rezignovali na funkce trenérů Jirka Košnař a Honza Janoud, u starších žáků „A“ odešel již zmiňovaný Honza Janoud. Suma sumárum jsme na žačátku ledna 2008 neměli předsedu, správce, trenéry. Hráči A týmu nevěděli na čem vlastně jsou, kdo je bude trénovat atd. Samozřejmě se o této situaci dozvěděli oddíly v okolí a začali brousit okolo našich hráčů A týmu a přemlouvat je, aby k nim šli hrát.

A v tu dobu se ve vimperském fotbale znovu objevil Petr Benda, kterého jsme /pozn. výkonný výbor oddílu/ po špatných výsledcích odvolali z funkce trenéra A týmu po šestém kole. Petr za mnou přišel, když viděl, jak to tady vypadá a nabídl mi svou spolupráci.

Domluvili jsme se tedy, že bude dělat předsedu oddílu a dále, že bude trénovat starší žáky v krajském přeboru spolu s Honzou Psutkou, který ovšem kvůli osobním problémům s trénováním musel předčasně skončit. Výkonný výbor tedy na jaře fungoval  ve složení Petr Benda-předseda, Jaroslav Uhlík-místopředseda, Jitka Dušková-pokladník, Jiří Pfeffer a Petr Prochaska st.. Trenéry A týmu se stali Petr Prochaska st. a ZdeněkFormánek. Hlavním cílem jsme si samozřejmě dali záchranu všech našich mužstev, což vůbec nebyl snadný úkol. Do mužů se nám podařilo sehnat tři posily, které jak se později ukázalo, byly opravdu posily. Ze Šumavských Hoštic se vrátil Vláďa Pešl, Vimperák s velkým V, ze Záblatí Pepa Uhříček a z Hluboké nad Vltavou další navrátilec Milan Hrubý.

Sezonu jsme nezačali moc dobře, když jsme hned ve 14. kole prohráli ve Štěkni 2:0 a následně na Stachách 2:1, i když jsme převážnou část vedli 1:0. Pak se ovšem kluci semkli a vyhráli dva zápasy v řadě doma s Vl. Březím a venku ve Zlivi. V 18. kole doma přivítali poslední Husinec a i když jsme hráli celkem líbivý fotbal, tak jsme prohráli 2:1. Pak jsme udělali šňůru čtyř zápasů, kdy jsme neprohráli v Jankově, pak doma remizovali s adepty na postup Vacovem, potom jsem vyhráli v Záblatí a nakonec jsme uhráli remízu 0:0 doma se Lhenicemi. Ve 23. kole jsme zajížděli do Vitějovic, kde jsme prohráli 1:0. Do konce chyběli už jen tři zápasy a my potřebovali získat k záchraně ještě sedm bodů. Nejdříve jsme doma přivítali Strunkovice, které jsme až nečekaně porazili 6:0. V předposledním kole jsme zajížděli na „horkou půdu do Vodňan“. V utkání jsme vedli již 2:0 a měli územní převahu. Po ojedinělém rohovém kopu domácích jsme dostali kontaktní gól. V sedmdesáté minutě zápasu ovšem domácí hráč inzultoval hlavního rozhodčích, který utkání předčasně ukončil. STK JKFS samozřejmě rozhodla o výsledku 3:0 v náš prospěch. Poslední kolo nás doma čekal zápas s již postupujícím týmem do I.A třídy Netolic. V tuto dobu již bylo rozhodnuto, že jako první spadávající tým jsou Vodňany a o druhém týmu se rozhodne mezi námi a Husincem.

Husinec doma hrál se Lhenicemi, které za celou sezonu venku uhráli pouze tři remízy a vstřelily jen 3 branky, což naznačovalo, že Husinečtí v tomto utkání získají tři body. To tedy znamenalo, že musíme s Netolicemi uhrát alespoň remízu. Na tu se však hrát nedá a to ještě Netolice sponzoruje husinecká firma Otherm. Zápas pro nás nezačal vůbec dobře, protože již v páté minutě jsme po brance Milana Peška prohrávali. Naštěstí se nám brzy podařilo vyrovnat zásluhou branky Ládi Frka. Hosté byli při zápase fotbalovější a nám svazovala nohy nervozita z důležitosti tohoto zápasu. V sedmdesáté minutě jsme dostali výhodu pokutového kopu po faulu na Milana Hrubého. K penaltě se postavil Láďa Frk. Jeho střela však mířila vedle pravé tyče netolické branky. Pět minut před koncem udělal hrubku netolický brankář, kdy špatně odhadl dlouhý míč, který ho přeskočil a důrazný Milan Hrubý zasunul míč do prázdné branky a tím utkání skončilo 2:1!!! Nakonec jsme v tabulce skončili na 10. místě s 28 body. V jarní tabulce jsme dokonce skončili na 4. místě za Netolicemi, Stachami a Vacovem.

Nejhůře po podzimu na tom byl tým starších žáků v KP. Na nesestupovou příčku jsme ztráceli 10 bodů. Nejdříve trenér a předseda oddílu v jedné osobě Petr Benda musel dát tým dohromady, protože hráči po podzimních prohrách přestali chodit na tréninky i zápasy. To se mu povedlo během čtrnácti dnů na výbornou. Začalo mu chodit na tréninky okolo šestnácti hráčů, se kterými udělal perfektní zimní přípravu. Na jaře uhráli 22 bodů a skončili na 10. místě konečné tabulky a tím zachránili pro příští sezonu pro naše město Krajský přebor, ve kterém hrají daleko větší města než jsme my. Nesmím hlavně zapomenout na největší skalp Petra a kluků, a to byla určitě výhra nad Tatranem Prachatice a dokonce na jejich půdě v poměru 3:0. Mladší žáci skončili na výborném čtvrtém místě v KP. Je vidět kvalita trenérů Jirky Formánka st. a ml. a Venci Turka. Klukům dávají maximum. Žáci B týmu skončili po boji s Volarami těsně na druhém místě o OP. Po celou sezonu fungovala dobrá spolupráce mezi trenéry Petrem Bendou a Michalem Uhlíkem. Přípravka skončila na pátém místě s 27 body a to je podle mě taky úspěch, když kluci hrají proti soupeřům, kteří jsou většinou o dva roky starší. Minikopaná skončila na prvním místě okresního přeboru. Na podzim hrál tuto soutěž ročník 2000 a na jaře se střídali s našimi nejmenšími fotbalisty /2001-2002/ pod vedením trenérů Pepy Uhříčka a Radka Muchy.

Dorost záměrně píši jako poslední, protože ho i s Jardou Fuchsem trénuji. Dorost skončil na 10. místě v I.A třídě, což já považuji za nedobrý výsledek. Je třeba ovšem podoknout, že pilíře naší hry využíval náš A tým a tím byli hráči dost vytíženi a nepodávali v dorostu své optimální výkony. Již v létě jsme do mužů přeřadili Tomáše Jandu a v zimě Vencu Jandu, kteří mohli ještě celou sezonu 2007-08 hrát věkem za dorost. Situace v oddíle si to ale žádala a myslím si, že to i oboum klukům prospělo. Na jaře nejvíce z dorostenců za A tým nastupoval Ondra Málek, Víťa Důra a Petr Sýs.

To, že se muži a žáci udrželi, považuji osobně za malý zázrak, když po podzimu bylo jejich postavení v tabulce přinejmenším hrozivé. Jsem rád, že jsme se v zimě jako oddíl semkli.

Tímto bych chtěl poděkovat fukcionářům oddílu včele s Petrem Bendou, našim trenérům, hráčům, sponzorům, pořadatelům při zápasech mužů, správci hřiště panu Formánkovi st. a jeho pobočníkovi Pepovi Hášovi, věrným fanouškům /zejméně fanynkám/, městu Vimperk a všem ostatním, kteří fandí Vimperskému fotbalu. Dále děkuji mé manželce Zuzaně a mé mamce s babičkou za obětavou pomoc při praní dresů, úklidu kabin atd. Samozřejmě, že nesmím zapomenout na paní Ivonu Bendovou, která vede vimperskou klubovnu na hřišti. Dále děkuji TJ Šumavan Vimperk, a to zejména panu Drenčenimu, Vokatému, Pelcmanovi a Kůrkovi za podporu a rozvoj našeho areálu. Ještě také děkuji Jirkovi Košnařovi, díky kterému byla svolána Valná hromada TJ Šumavan dne 31.3.08.

Díky Všem!! Jarda Uhlík.

 
 
reklama IT Profi s.r.o.